مزایای دوربین مداربسته بیسیم

1. نصب آسان تر
دوربین مداربسته بی سیم از دیجی ویرا
این مهم مخصوصاً اگر می خواهید خودتان این کار را انجام دهید بسیار مهم است. به این ترتیب ، در وقت خود صرفه جویی خواهید کرد و همچنین اطمینان حاصل کنید که در مرحله اول قادر به انجام آن خواهید بود. در یک سناریوی معمولی ، تنها چیزی که باید از نظر نصب نگران باشید داشتن منبع تغذیه در نزدیکی دوربین مداربسته بی سیم شما است و شما هم خوب کار می کنید.
2. قابلیت حمل
از آنجا که این نوع دوربین های مدار بسته بی سیم نسبتاً سبک بوده و به راحتی نصب می شوند ، می توانید بدون دردسر آنها را به هرجایی که می خواهید ببرید.
3. می تواند در هر جایی که سیگنال Wi-Fi وجود دارد قرار داده شود
با تمرکز بر روی نکات قبلی ، تا زمانی که منبع تغذیه و سیگنال Wi-Fi در نزدیکی داشته باشید ، دوربین مداربسته بی سیم شما را به خوبی خدمت می کند. اگر بعداً بخواهید آن را به مکان دیگری منتقل کنید ، این کار نیز مفید خواهد بود.
4. کاهش تعمیر و نگهداری
نگهداری از یک دوربین مدار بسته می تواند دردسرساز باشد. اما از آنجا که یک دوربین مدار بسته بی سیم برای عملکرد نیازی به کابل ندارد ، در حالت ایده آل هیچ هزینه ای برای تعمیر و نگهداری کابل نخواهید کرد (اگرچه برای برق رسانی به دوربین مداربسته بی سیم هنوز به کابل برق نیاز خواهید داشت)
معایب دوربین مداربسته بی سیم
1. نسبت به دوربین های مداربسته سیمی کمتر قابل اعتماد است
قابلیت اطمینان دوربین مداربسته بی سیم به سیگنال wi-fi متکی است. گاهی اوقات شما دچار بی ثباتی سیگنال wi-fi یا حتی سیگنال ضعیف خواهید شد ، به این معنی که به طور بالقوه می توانید لحظات مهم فیلم را از دست دهید. از این نظر ، دوربین مدار بسته سیمی از دوربین مداربسته بی سیم قابل اطمینان تر است
2. خطر هک شدن
امنیت داده یکی از جنبه های مهم دنیای امروز است و استفاده از دوربین مداربسته بی سیم این است که شما خطر هک شدن را دارید. اگرچه نقض امنیت دوربین شما کاری نیست که یک هکر تازه کار بتواند به صورت یکپارچه انجام دهد ، اما همچنان خطر وجود دارد. با دانستن این موضوع ، شما باید بر اساس میزان راحتی خود تصمیم بگیرید که ممکن است شخص دیگری در هر زمان به فیلم ضبط شده دسترسی داشته باشد.
3. هزینه زیاد است
در بیشتر موارد ، دوربین های مداربسته بی سیم گرانتر از دوربین های مداربسته خود هستند.
4. امکان تداخل
بعضی اوقات ، دوربین های مدار بسته بی سیم تداخل هایی را تجربه می کنند که می تواند منجر به هشدارهای دروغین ، افت سیگنال ها و از دست دادن فیلم شود.

منبع : دوربین مداربسته وایرلس